تحقیق شرحي بر قانون اقدامات تاميني

تحقیق شرحي بر قانون اقدامات تاميني

تحقیق-شرحي-بر-قانون-اقدامات-تاميني

دانلود تحقیق با موضوع شرحي بر قانون اقدامات تاميني،
در قالب word و در 10 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
كليات
ماده 1- اقدامات تاميني عبارتند از : تدابيري كه دادگاه براي جلوگيري از تكرار جرم (جنحه يا جنايت )در باره مجرمين خطرناك اتخاذ مي كند .
توضيحاتي در ارتباط با متن قانون :
1ـ مجازات نبودن اقدامات تأميني :
اقدامات تأميني از نظر قانون مجازات ايران ، مجازات محسوب نمي شوند؛زيرا همانطور كه از تعريف آن استفاده مي شود ،دادگاه براي جلوگيري از تكرار جرم تدابيري را به كار مي برد كه مجرم مرتكب جرم نشود ؛ ثنويت مجازات و تدبير تأميني ، مورد قبول عموم واقع شده ، بنابر اين لازم است كه صفات مشخصه هر يك توضيح داده شوند .
دكتر عبدالحسين علي آبادي چنين بيان مي كند :(1)
1ـ چون مجازات ، نتيجه نقض يكي از قوانين اخلاقي و سوء استفاده از آزادي است ، عنوان تنبيه را دارد و به واسطة تحميل درد بر مجرم موجب رنج كشيدن او مي شود ، در صورتي كه هدف تدبير تأميني رنج دادن مجرم نيست .

2ـ مجازات از لحاظ كيفيت و شدت آن با قبح ظاهري جرم متناسب است و در واقع ناظر به گذشته است ،در صورتي كه از لحاظ تدبير تأميني ، نقض فانون از طرف مجرم اماره و نشانة حالت خطرناك او است و خطرناكي حالت مجرم كيفيت و چگونگي عكس العمل اجتماعي را معين مي كند به همين جهت ، تدبير اجتماعي متوجه آينده مي شود نه گذشته .
3ـ اعمال مجازات آميخته با فضيحت و جرم حيثيت مجرم و يا لااقل ملامت او مي باشد ، در صورتي كه تدبير تأميني توهم چنين تصوري نيست و هدف آن صرفاً حمايت جامعه است كه با احياي اخلاقي مجرم و يا طرد دايم و يا موقت او از جامعه تحقق مي پذيرد .و اثر ثنويت بين مجازات و اقدامات تأميني و تربيتي در مسائل بسياري روشن است ؛ مانند : مجازات تعليقي و تعدد جرم و مرور زمان و عفو خصوصي و عفو عمومي
و عدم عطف قانون جديد بماسبق …. بارز و روشن است ....


دانلود فایل

تحقیق شرحي بر قانون اقدامات تاميني
حقوق جزایی , تحقیق قانون اقدامات تاميني , کار تحقیقی قانون اقدامات تاميني , مقاله قانون اقدامات تاميني , پروژه قانون اقدامات تاميني , تحقیق در مورد قانون اقدامات تاميني , دانلود تحقیق قانون اقدامات تاميني , پایان نامه پیرامون قانون اقدامات تام,,,

حقوق


دانلود فایل| |