تحقیق بررسی تاریخچه چاپ در ایران

تحقیق بررسی تاریخچه چاپ در ایران

تحقیق-بررسی-تاریخچه-چاپ-در-ایراندانلود تحقیق با موضوع تاریخچه چاپ در ایران،
در قالب Word و در 53 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :

فهرست

تاريخچه
تاريخچه چاپ در ايران
کاکلوگرافي (حکاکي فلز)
چاپ دستي
بخش اول
گراور
فرآيند هاي سنتي چاپ
ارائه و شناسائي يک اثر چاپي
روش و تکنيک چاپ سنگي
ورود چاپ سنگي در ايران
واژه نامه

انديشه‌ها و تصورات و تخيلات بشري را ثبت و ضبط نمودن و در دفتري يا برورقي، برتخته سنگي و آجري نوشتن و نگهداشتن، در ابتدا بصورت بسيار ابتدايي و فقط به منظور حفظ از دستبرد و آفات زمانه بوده است.
تغيير شرايط كلي دوران از نظر تمدن موجب گرديده تا ثبت و ظبط آرا و انديشه‌ها و وقايع نيز تدريجاً به صعود از يك منحني تكامل بسيار مشخص دست رده است. به اين مناسبت صرف نظر از جزئيات و موارد نادر، تاريخ تحول چاپ را به طور خيلي خلاصه مي‌توان به شش دوره بزرگ تقسيم كرد:

1 – پيش از تاريخ و آغاز دوران تاريخي:
در دوران پيش از تاريخ خط اختراع نشده بود و آدمي از راه حساب كردن و يادآوري و به حافظه سپردن امور و مسايل و انديشه‌ها به زندگي خود معني مي‌داد و احتياجات خود را مرتفع مي‌نمود تا اينكه براي نوشتن شروع به آزمايش كرد. ابتدا براي نشان دادن و بيان اشياء شكل آنها را بر صفحه‌اي از استخوان يا پوست درختان ترسيم نموده و يا بر روي سنگ حجاري مي‌كرد. سپس براي نماياندن افكار و عقايد و مفاهيم، اشكال و علايم قراردادي ترسيم كرد و يا آنها را با دست نشان مي‌داد. در آغاز دوران تاريخي به خط ميخي، سومري و هيررگليف مصري برمي‌خوريم كه به صورت حكاكي روي سنگ، استخوان، پوست نباتات و حيوانات و خاك رس بجا مانده است.
2 – دوران باستان «پنجهزار سال قبل از ميلاد»:
اين دوران با پيدايش الفباي صوتي "PHONETIQUE" كه در آنها هر حرفي معرف صوتي يا حجايي بود كه از مخرج يعني دهان و حلق دندانها و لبها ادا مي‌شد، در فنيقيه و آسياي صغير به وسيله اقوام هيتي و بعد بوسيله آسوريها و نيز آزتكهاي مكزيك و بالاخره در مصر بوسيله قبطيان اختراع شد و در همين دوران الفباهاي قراردادي و تصويري از مصر از طرفي، و نيز از طرف ديگر در چين و آسياي شرقي رايج بود. از اين دوران است كه نشر نه تنها موفق به مشخص نمودن عقايد و افكار خود شد، بلكه توانست اصوات مختلف را نيز ضبط و ثبت كند و اين امر از سه تا پنجهزار سال قبل از ميلاد شروع و تا قرن ششم ميلادي ادامه داشت ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word در اختیار شما قرار خواهد گرفت
- تعداد صفحات : 53
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی
دانلود فایل

تحقیق بررسی تاریخچه چاپ در ایران
دانلود تحقیق تاریخچه چاپ در ایران, پاورپوینت تاریخچه چاپ در ایران, تحقیق در موردتاریخچه چاپ در ایران, مقاله تاریخچه چاپ در ایران, دانلود پاورپوینت تاریخچه چاپ در ایران, تاریخچه چاپ در ایرانpdf , پروژه تاریخچه چاپ در ایران, تحقیق درباره ی تاریخچه چاپ ,,,

هنر و گرافیک


دانلود فایل| |