تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی

تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی

تحقیق-مکانیزاسیون-کشاورزی

دانلود تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی،
فرمت فایل : Word قابل ویرایش.
تعداد صفحه: 31 

بخشی از این تحقیق :
مکانیزاسیون کشاورزی:
از سالیان بسیار دور، بشر همواره به طرق مختلف سعی در تأمین غذای خود و دامهایش را داشته است و در طی اعصار گوناگون از شیوه های مختلفی استفاده کرده است که همواره سیری صعودی به سمت افزایش عملکرد محصول را داشته است.
در ابتدا؛ عملیات کشاورزی توسط انسان و دام و بوسیلۀ ابزارآلات چوبی بسیار ساده انجام می گرفت. سپس با پیدایش آهن؛ از آن برای ساخت انواع خیش ها استفاده شد. این سیر تکامل استفاده از وسایل و ابزار آلات همچنان ادامه یافت تا اینکه موتور بخار در اواخر قرن 18توسط جیمز وات اختراع شد. صد سال بعد، یعنی اواخر قرن نوزدهم در تراکتورهای زراعی غول پیکری که برای مزارع وسیع امریکا ساخته شده بودند؛ موتور بخار بکار گرفته شد. لیکن بعلت محدودیت های فراوان از قبیل بازدهی پایین و ابعاد بزرگ و وزن زیاد موتورهای بخار جای خود را به موتور های احتراق داخلی دادند و از اوایل قرن بیستم تا کنون روز بروز بر کیفیت این تراکتور ها افزوده می شود.
این روند که شاید بتوان ابتدای آن را به ده هزار سال پیش نسبت داد را مکانیزاسیون کشاورزی می نامند. مکانیزاسیون کشاورزی به معنای مکانیکی کردن عملیات کشاورزی است و دارای دو معنای عام و خاص می باشد که معنای خاص آن صرفاً شامل تکنولوژی ماشینی و مسائل مرتبط با آن در کشاورزی است. در حالیکه معنی عام مکانیزاسیون تمامی مسائل و تجزیه و تحلیل های کلی مرتبط با کشاورزی و مدیریت آن ها را شامل می شود. مکانیزاسیون را می توان چنین تعبیر کرد که "
مکانیزاسیون، استفاده از تکنولوژی روز در کشاورزی برای توسعۀ
دروگر بشقابی با بازوی جمع شوند ه      retractable disk mower
دروگر تراکتور دوچرخ              front cutter bar for walking tractor
دروگر چکشی                                                     flail mower
دروگر دوار                                                        rotary mower
دروگر دو اره ای                                   double knife cutter bar
دروگر دو تیغه ای                                     double knife mower
دروگر ردیف کن                                       harvester windrower
دانلود فایل

تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی
مکانیزاسیون کشاورزی, دانلود تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق در مورد مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق درباره مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق راجع به مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق آماده مکانیزاسیون کشاورزی, تحقیق در مورد مکانیزاسیون کشاور,,,

کشاورزی و زراعت


دانلود فایل| |