خانه / عمومی و آزاد / تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

 

عنوان فایل : تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

کد فایل : ۲۰۹۰۳۸۱

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:۱۲

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تعریف رابطه از دید یک زبان شناسی ایرانی : 

ارتباط شاخه علمی تازه ای است که از تلفیق ریاضیات فیزیک ، روانشناسی ، زیست شناسی ، و زبان شناسی ، به وجود آمده  است .

در فرهنگ لغت و بستر :

عمل ارتباط بر قرار کردن تعریف و از معادلهایی نظیر : رساندن ، بخشیدن انتقال دادن، آگاه ساختن ، مکالمه و مراوده داشتن استفاده شده است که می توان از طریق کلمات، حروف ، پیامها ، کنفرانسها ، مکانبه ها و دیگرراهها انجام گیرد .

در فرهنگ لغت معین :

ارتباط یک بار بصورت مصدر متعدی و بار دیگر اسم مصدر معنی کرده است .

  • مصدر متعدی شامل ربط دادن ، بستن ، بربستن چیزی با چیز دیگر
  • اسهم مصدر : بستگی ، پیوند ، پیوستگی ، رابطه

تعریف ارتباط از دید زندان :

داشتن رابطه سالم یا نا سالم بین دو یا چند نفر با هم به منظور رسیدن به هدف یا اهداف خاص

موضوع : نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

مقدمه :

نظم و قانونمندی و سر نوشت حقایقی است که هر عقل و طنیت سلیم و سالمی پی به اهمیت آنها برده و کاملاٌ می شناسد و طبیعی است که قابل ادراک می باشد در طی اعصار و قرون متمادی از پیدایش موجودی بنام بشر بنا به نیازهایی که به یکدیگر دارند باعث پیدایش یکسری آداب و فرهنگهای متشابه گاه متفاوت با دیگر مناطق گردیده که تحت تاثیر آنها این انسان در قالب آنها به حیات خویش ادامه بدهد .

خود سری و خود محوری و نا هماهنگی در روابط اجتماعی و در مقابله با قوانین حاکم همواره و همه جا مایه انحراف و انحطاط فرهنگی ، اجتماعی و اخلاقی است و اینگونه است که قانونمندی انسانها شرط لازم تعالی و تکامل و موفقیت آنها است .

این انسان همیشه با سوالاتی در مقابله است اینکه هدف از خلقت آن چیست و در این جهان با خود و با دیگران چگونه باید باشیم و اینکه چه چیز مطلوب و چه چیز نا مطلوب است و دهها و صدها سوال دیگرمطابق با حقایق موجود در کشور درصدی از مردم چندین روز یا ماه یا سال از عمر خود را در زندان بسر می برند . و این پدیده شرایط خانوادگی و روحی و روانی خاصی برای آنها ایجاد می کند بنابراین توجه جدی به این درصد از جامعه که به دلایل مختلف در زندان بسر می برند کاملاٌ محسوس است که چرا که فرد زندانی خود از بطن جامعه بر خواسته است و شاید ما ( منظور کلیه مسئولین است ) اگر زمینه راه همواره می گردیم  پا به این چهار دیواری نمی گذاشتند ، و هم اینکه پا به زندان می گذارند وارد جامعه جدید شده است .

و در راستای اهداف اصلاحی مجازات در حالیکه زندان بعنوان یکی از آخرین گزینه ها برای تنبیه مجرمین و معترفین به حقوق دیگران برگزیده می شود و به همین لحاظ جمعیت کیفری زندانها رو به افزایش گذاشته است در این جا وظیفه ما این است که راهکارهایی را بوجود آوردیم تا فرد مجرم، تنبیه و اصلاح شده برای ورود به جامعه بیرون آمادگی حضوری سالم در کنار خانواده و یک زندگی پاک و شرافتمندانه  در جامعه را بیاید .

هرگونه رفتار زندانی با زندانیان اگر خارج از هنجارهای سالم جامعه باشد به بیراهر می رود در حالیکه ما در یک حدیث نبوی داریم تاثیر دوست را آن این است :

اوحش الوحشه قرین السوء

عامل بدترین – بدیها – همدم بد است

و….


 

دسته بندی : عمومی و آزاد

برچسب های محصول : تحقیق,درباره,نحوه,ارتباط,زندانی,با,زندانیان,تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان

جهت دانلود تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان کلیک کنید

تحقیق درباره نحوه ارتباط زندانی با زندانیان