خانه / عمومی و آزاد / تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک

تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک

تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک

 

عنوان فایل : تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک

کد فایل : ۲۰۹۰۳۶۹

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:۲۱

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

امروزه به هر جا که نظر افکنیم  مشاهده می کینم  که تصویر همه جا را احاطه کرده  و نقش عمده ای را  در ارتباطات بشهری به عمده دارد ، در واقع  تصویر جزء لاینفک زندگی انسان می باشد . در دنیای امروز  فن ارتباط تصویری از اهمیت فوق العاده برخوردار است . چو ن از طریق تصویر مفاهیم زیادی را می توان در هر نقطه دنیا  که با شیم  بیان کرد و این مسئله هیچ حد و مرزی را نمی شناسد . به همین دلیل باید با آموختن  و شناسانده  شدن ابعاد پنهان تصویر و درک مفاهیم پیچیده ان با دنیای پررمز و راز تصویر سازی آشنا شویم مخصوصاٌ۰ تصویر سازی برای کودکان که خود از جایگاه ویژه ای برخوردر است و باید در این زمینه دقت عمل لازم را در نظر داشت ، زیرا کودکان موجوداتی لطیف و دوست داشتنی با دنیایی مخصوص به خود هستند .

تاریخچه تصویر سازی

تاریخچه تصویر سازی در جهان

تصویر سازی در طول تاریخ جزء روایت گوی تصویر یا داستان پروازی تصویر نبوده است . آقا شروع داستان سرایی به صورت مکتوب خود با آغاز تمدن های اسطوره یی‌ وپیدایش اشکال خط نوشتاری ( که قدیمی ترین آن ها خطوط تصویری ،مانند خط هیروگلیف مصری وخطوط میخی باستان از قبیل خط سومری وعیلامی )

بوده است که به کمک آنها افسانه های اساطیدی درکتیبه های سنگی و مهرها یا پاپیروس نوشته می شد .در خلاق تمام آن تصاویر داستان هایی در مورد خلقت جهان و انسان ، نیروهای مافوق طبیعی وراز تولد و مرگ و جهان ماورا موجود بود که در پلان های داستانی به هم مربوط می شدند .

آثار منظومی چون مقامات حدیدی ، ورقه و گشاه ؛ کلیله و دمنه و دیوان های اشعار چون شاهنامه ( که یک منظومه اشعار حماسی است ) و داستان های عاشقانه در منظومه هایی مثل حماسه نظامی که در این  ها تصاویر بیانگر مفاهیم داستانی موجود در اشعار‌ می‌شدن . سپس در دوره صد ساله اخیر تصویرسازی معاصر در سبک های قهوخانی و سقاخانه ای دیگر بار داستان های حماسی شاهنامه در پرده سازی ها و حکایت های مذهبی مانند داستان های مربوط به واقعه کربلا به تصویر کشیده شدند .

طبقه بندی انواع تصویرسازی

هنر تصویرسازی معاصر از اواخر قرن نوزدهم میلادی به دوشاخه تصویرسازی داستانی و تصویرسازی تبلیغاتی تقسیم شد .که به تدریج با معرفی  تکنولوژی بصری (تصویر ی )  و وسایل ارتباطات جمعی نظیر سینما و دوربین های سینما توگراف و تلوزیون  ( از دهه ۱۹۵۰) میلادی به بعد  از تصویرسازی داستانی شاخه تصویرسازی متحرک  که همانا  ( پویانمایی ) می باشد  پدیدار گشت ارتباطی نظیر کامپیوتر ها ( رایانه ) و ابزارهای ارتباطی تصویری دیجیتالی و ارتباطات انسان – ماشین ، نظیر امکانات ارتباطی روباتیک( سازه های کامپیوتری متحرک ) در معرفی اشکال جدید بازی ها ی کامپیوتری مثل  ( واقعیت مجازی ) کاملاٌ  متحول شده است .

تصویرسازی داستانی غیر متحرک  به همراه متون  داستانی همواره نقاط اوج  احساسی یا وقایع  تعیین کننده را به شکل  پلان های تصویری به موزات مسیر حرکت داستان ، تجسم بخشیده است  که نمونه های آن را در کتاب های قصه برای کودکان و داستان های پلیسی فبایی و کمیک استریپ ها می توان یافت .

و…..


 

دسته بندی : عمومی و آزاد

برچسب های محصول : تحقیق,درباره,تصویر,سازی,شعر,کودک,تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک

جهت دانلود تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک کلیک کنید

تحقیق درباره تصویر سازی شعر کودک