اطـلاعیه بـروزرسانی
خانه / برنامه نویسی ، سورس ، پروژه / تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا

تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا

تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا

 

عنوان فایل : تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا

کد فایل : ۲۰۸۹۳۶۵

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:۱۳

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

خلاصه

این مقاله تاریخچه جاوا و کاربردهای جاوا در اینترنت را شرح می دهد. جاوا یک زبان برنامه نویسی است که با استفاده از آن می توان برنامه های متنوعی را نوشت.بیشترین کاربرد جاوا در ایجاد اپلت هایی است که در کاوشگرهای وب قابل مشاهده هستند.

قدرت جاوا در سادگی و استقال از آن از بستر سخت افزاری (چه در فایل منبع برنامه و چه در کد باینری آن) است. با جاوا می توان برنامه هایی را هم نوشت کهبدون جستجوگرهای وب نیز قابل اجرا باشند.

جاوا به سرعت به سمت استاندارد شدن در اینترنت پیش می رود و اکثر مرورگرهای وب نظیرnavigator، netscape، internet wxplorer، applet viewr جاوا را پشتیبانی می نمایند و در آینده به عنوان جزئی از سیستم های عامل در خواهد آمد.

  تاریخچه زبان جاوا(Java)

جاوا در سال ۱۹۹۱ میلادی در شرکت sun microsystem و توسط جمعی از مهندسان مدیران این شرکت به وجود آمد این شرکت در آغاز راه تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده ایستگاه های کاری یونیکس بود. عامل عمده موفقیت سان کارهای پیشتازانه اش در ایجاد شبکه های باز بود و در این زمینه هیچ کس به پای آن نمی رسید.(شکل ۱٫پایگاه وب شرکت سان را نشان می دهد)

یکی از زمینه های مورد توجه شرکت سان بازار لوازم الکترونیکی بود و در این راستا پروژه Green به وجود آمد تا برای این بازر نرم افزار پیشرفته ای خلق کند. مهندسان شان توجه خود را به میکرو پروسسورهایی معطوف کردند که دارای قابلیت استفاده در این گونه سیستم ها باشند. اگر این پروژه می خواست موفق باشد باید کاری می رکد تا سیستم مزبور بتواند به راحتی به بسترهای سخت افزاری مختلف منتقل شود. آنها پروژه Green را بر روی کامپایلر C++ انجام دادند ولی بزودی نارسایی C++ در این زمینه خودرا نشان داد. در این زمان یکی از مهندسان شرکت sun به  نام جیمز گاسلینگ (James Gosling) شروع به بسط زبان C++ نمود. آمده سازی اولین نسخه این زبان ۱۸ ماه طول کشید، این زبان ابتدا oak نامیده شد اما بعداًدر سال ۱۹۹۵ نام آن به “Java” تغییر یافت.

بنابراین جاوا از ویرانه های یک پروژه شکست خورده (پروژه Green) سر برآورد. بعدها گروهی که در پروژه Green کار کرده بودند شرکت جاوا سافت (Java soft) را بنیان کردند.

و…


 

دسته بندی : برنامه نویسی ، سورس ، پروژه

برچسب های محصول : تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا,تاریخچه زبان جاوا,تاریخچه,زبان,جاوا

جهت دانلود تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا کلیک کنید

تحقیق درباره تاریخچه زبان جاوا