تحقیق بررسی مفهوم شهرسازی و توسعه پايدار در معماري

تحقیق بررسی مفهوم شهرسازی و توسعه پايدار در معماري

تحقیق-بررسی-مفهوم-شهرسازی-و-توسعه-پايدار-در-معماري

دانلود تحقیق بررسی مفهوم شهرسازی و توسعه پايدار در معماري در 20 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

چكيده:
زمینه و هدف: پایداری واژه ای است که امروزه در بسیاری از زمینه های مربوط به توسعه و ساخت و ساز به صورت مستمر در چارچوب گفتمان حوزه های مزبور به کار گرفته می‌شود. بسياري از مفاهيم و ويژگي هايي كه امروزه در محافل علمي ايران و جهان حول معقوله توسعه پايدار،معماري و شهر سازي پايدار مطرح است در تاريخ كهن معماري و شهرسازي ايراني قابل بررسي و بازشناسي است. در اين مقاله سعي شده است با نگاهي به ارزشهاي پايدار تاريخ معماري و شهر سازي ايران، مفهوم پايداري و توسعه پايدار به عنوان دغدغه اي مشترك براي بشر معاصر در معماري و شهرهاي ايران مورد بازشناسي قرار گيرد تا با تكيه بر اين گنجينه هاي كهن بومي به ره يافت هايي رسيد كه همه با هم بسترهاي تاريخي، فرهنگي، اجتماعي و اقليمي ايران همساز باشد و هم هويت معماري و شهرسازي ايراني احيا شود.بررسی مفهوم پایداری با تاکید بر پایداری محیطی رابطه متقابل دو عامل اصلی انسان و محیط را مورد تاکید قرار می‌دهد. سکونت گاه های بشری و سیستم‌های اقتصادی انسان با محیطی که در آن زندگی می کنند به هم آمیخته است. در این پژوهش تلاش شده است با بررسی و درک صحیح و آگاهانه از مولفه های تاثیرگذار بر موضوع پایداری، به شناسایی اثرگذاری و تحقق پذیری اصول مطرح در زمینه پایداری در طراحی محیط پرداخته شود.

دانلود فایل

تحقیق بررسی مفهوم شهرسازی و توسعه پايدار در معماري
تحقیق بررسی مفهوم شهرسازی و توسعه پايدار در معماري,پایان نامه اصول معماری پایدار,چهار اصل معماری پایدار,معماری پایدار pdf,پروژه نمونه معماری پایدار در جهان,تحقیق اهداف معماری پایدار,مقاله اصول معماری پایدار

معماری


دانلود فایل| |

مفهوم پایداری ورودی خروجی

سایر رشته های فنی مهندسی

مفهوم پردازش خط لوله اي

سایر رشته های فنی مهندسی

شهرسازی دوران پیش از اسلام

سایر رشته های فنی مهندسی

پايداري شيب ها Stability slopes

سایر رشته های فنی مهندسی

رساله معماري طراحي ويلا

مطالعات ورساله های معماری

شيوه معماري آذري

سایر رشته های فنی مهندسی