خانه / طلبگی / خاطرات طلبگی / خوارج حوزوی

خوارج حوزوی

خوارج حوزوی

امروز ۴ محرم است حالم از صبح تا حالا تعریفی ندارد امروز ذهنم پر بود از بحث عوام و خواصی که رهبری مطرح کردند، تحلیلی جامع و دقیق از کربلا.

شاید وقتی می خوانیم که حضرت علی – ع – با خوارج خشک مقدس جنگ کردند زیاد نتوانیم تجسم کنیم که مقابل حضرت افراد نماز شب خوان و…بودند و در کربلا هم شنیده ایم که وقتی سر امام حسین – ع – بر نیزه رفت صدای تکبیر لشکر دشمن بلند شد.

برخی از عوام درس نخوانده ولی تحلیل گر و از خواص اند. و برخی افراد لباس خواص بر تن دارند و از عوام عامی ترند.

امروز روحانی ای را دیدم که سفت و سخت از قمه زنی حمایت می کرد. در مدتی که در حوزه هستم این قسم بسیار بسیاراندک اند ولی کمش هم زیاد است. او گوشش بدهکار نبود که کتابی درباره قمه زنی بوستان کتاب قم چاپ کرده و نظر ۲۲ نفر از عالمان بزرگ را بر رد و اثر تخریبی او نوشته اند. متوجه نمی شد که در سایت ها دشمنان اهل بیت – ع – با علم کردن تصاویر قمه زنی چه غوغای راه انداختند. و به بهانه این گروه اندک مبانی منطقی شیعه که ریشه در خون شهدای دارد را زیر سئوال بردند و آنها را از حیوان ها هم وحشی تر معرفی کردند.

این افراد که از نظر علمی اغلب نسبت به فضلای حوزه در صندوق عقب اتوبوس دانش و فرهیختگی هم جا ندارند، خورشید را در روز روشن رها کرده اند و در تاریکی ای که خود درست کرده اند به دنبال شمع می گردند توجهی به شعار امام حسین – ع- امر به معروف که واجب است ندارند و تمسک به نظر عالمانی اندکی دارند که قمه زنی را در شرایطی پسندیده دانسته اند.

گفته اند اذا فسد العالم فسد العالم( اگر عالمی فاسد شود موج او مردم زیادی را می گیرد). برای جلوگیری از قمه زنی افراد باید با مروجان به ظاهر خواص جدی برخورد کرد. آنهایی که آگاهانه و ناآگاهانه آب به آسیاب دشمن می ریزند.

* اگر حوزوی ای ضد ولایت فقیه بود و برخلاف رهنمودهای مراجع کاری به اسم شرع کرد از خوارج عصر جدید است.

 

درباره ی محمد حمزه

به نام آن که قادر و حکیم است اوست که همه چیز در دستان اوست محمد حمزه هستم یکی که به فضای مجازی و وب و برنامه نویسی خیلی علاقه داره و میخواد تا جایی که میتونه یه جایی برای خودش داشته باشه که بتونه محتوای مد نظرش رو ارائه بده افتخار میکنم که یه ایرانی هستم مشتاق هستم به دوستان و همراهان کمک کنم

۲ دیدگاه

 1. سلام واقعا این گونه افراد ان هم در بین طلاب عزیز کمشان هم خیلی زیادی است
  من مات ولم یعرف امام زمانه مات میته الجاهلیه
  یکی از پست های شما که بیشتر از بقیه به دلم نشست رو با افتخار به لیست پیوندهای روزانه وبلاگ “علاقه مندان به حفظ موضوعی قرآن “اضافه نمودم.
  التماس دعا

  • سلام دوست عزیز باعث مسرت و خوشحالیه ماست که مطلب ما به دل شما نشت و به ما لینک دادید .
   از این حسن توجهتون به این مطلب و از حدیث قران قدریکه فرمودید خیلی متشکرم اگه قابل بدونید تبادل لینک کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *